Różne działalności – różne skanery kodów kreskowych

Czytniki kodów kreskowych

Najprościej rzecz ujmując skaner kodów kreskowych, jest urządzeniem, które umożliwia odczytanie, zdekodowanie i przesłanie do komputera danych zaszyfrowanych w kodzie kreskowym. Skanery można skategoryzować ze względu na: sposób komunikacji (przewodowe, bezprzewodowe, przemysłowe), rodzaj odczytywanych kodów (kody jednowymiarowe – 1D, dwuwymiarowe – 2D),  technikę czytania kodów ( diodowe, laserowe, typu linear imager lub area imager). Można je także podzielić ze względu na działalność, w jakiej znajdą najlepsze zastosowanie.

Małe skanery do niewielkich sklepów i kiosków

Prowadzenie sprzedaży w niewielkich powierzchniowo placówkach, jak małe, osiedlowe sklepy spożywcze, czy kioski, niejako wymusza na przedsiębiorcy zakup możliwie niewielkich gabarytowo urządzeń. Na szczęście na rynku dostępne są skanery kodów kreskowych, które w niewielkiej obudowie skrywają wiele przydatnych funkcjonlaności,  a do ich cech zaliczyć można także wydajność działania oraz solidność wykonania. Taki jest np. model Interfis LC2200. Skaner obsługuje kody kreskowe 1D. Dzięki trzem portom komunikacyjnym – RS 232, łącze klawiaturowe, USB , w które wyposażone jest urządzenie, może ono współpracować z różnymi urządzeniami, m.in. z komputerem, terminalem komputerowym lub kasą rejestrującą. Czytnik dostępny jest z podstawką, dzięki której może pracować w dwóch trybach sprzedaży: manualny lub automatyczny. Istotną cechą tego modelu jest jego odporność na wielokrotne upadki z wysokości 1,5 m na twarde podłoże.

Czytnik ułatwiający prowadzenie działalności gastronomicznej

Małe, proste skanery mogą także znaleźć zastosowanie w punktach gastronomicznych, czy restauracjach. Optymalną prace w takich miejscach zapewnią jednak urządzenia o nieco bardziej zaawansowanych modułach skanujących, które sprawnie i bezbłędnie gromadzą dane z rozmaitych źródeł. Znajdą więc zastosowanie podczas przyjmowania dostaw produktowych, ale też w biurze, przy wprowadzaniu i rozliczaniu dokumentów zakupowych.  Takim właśnie modelem jest skaner Zebra LI4278. Dzięki bezprzewodowej pracy oraz interfejsowi Bluetooth, może on pracować nawet  w odległości 100 m od bazy komunikacyjnej. Czytnik typu Linear Imager precyzyjnie odczytuje kody jednowymiarowe, ale także GS1 DataBar, umieszczane na mniejszych elementach asortymentu lub dokumentach.  Dodatkowym atutem LI4278 jest solidność wykonania obudowy, dzięki czemu naft po wielokrotnym upadku z 1,8 m wysokości , skaner działa sprawnie.

Urządzenia do zadań specjalnych

 

Prowadzenie niektórych działalności, jak np. hurtowni, czy mechaniki pojazdowej, wymaga zakupu urządzenia do zadań specjalnych. Czyli takiego, które odporne jest na upadki, niskie i wysokie temperatury, zmiany wilgotności, brud i kurz. Ale jednocześnie jest lekkie, najlepiej bezprzewodowe i skanujące różne rodzaje kodów kreskowych. Taki właśnie jest czytnik Honeywell Granit 1910i.  Znosi upadki, z wysokości nawet 2 metrów, może pracować nawet przy temperaturze -30 st. C, obsługuje kody 1D, 2D i PDF, umożliwia korzystanie z multi-interfejsu komunikacyjnego, a także pozwala na pozyskiwanie danych z ekranów LCD. Przez użytkowników jest określany mianem bezawaryjnego.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *