Proste, kalkulacyjne, etykietujące – wagi elektroniczne Cas

Wagi elektroniczne Cas - różne modele

Marka Cas zawitała na polski rynek już wiele lat temu. Uznany producent, który wywodzi się z Korei Południowej, słynie u nas przede wszystkim z różnego rodzaju wag elektronicznych. Obecnie wspomniane urządzenia można spotkać w wielu rodzimych działalnościach – zarówno w sklepach, jak i w lokalach gastronomicznych, hurtowniach, magazynach, zakładach przemysłowych, laboratoriach czy firmach zajmujących się logistyką. A jakie są wagi elektroniczne Cas? Sprawdzimy to na przykładzie konkretnych urządzeń –prostego, kalkulacyjnego i etykietującego.

Różne rodzaje urządzeń ważących = różne zastosowania

Większości osób wagi elektroniczne kojarzą się zapewne z urządzeniami wykorzystywanymi do wykonywania pomiarów masy produktów w sklepach. I w żadnym razie nie jest to błędne myślenie. Takie skojarzenia wynikają po prostu z codziennych obserwacji. W branży technologii sprzedaży mamy jednak świadomość, że zastosowanie wag elektronicznych jest znacznie szersze. Wspomnieliśmy już zresztą o tym we wstępie. Dlatego też postanowiliśmy omówić dziś różnego typu urządzenia Cas – proste (PR-II), kalkulacyjne (AP-1 15) oraz etykietujące (CL5500). Podkreślamy jednak, że nie są to wszystkie kategorie wag elektronicznych, jakie dostarcza na rynek ten producent. Wybraliśmy po prostu najpopularniejsze rodzaje urządzeń ważących 😉

Cas SW-II

SW-II to waga prosta, czyli urządzenie przeznaczone przede wszystkim do szybkiego wykonywania pomiarów masy. Ten model cechuje się jednak kilkoma istotnymi atutami i udogodnieniami dla użytkowników. Wagę Cas wyposażono w podświetlane ekrany LCD oraz stabilną szalkę, która została wykonana ze stali nierdzewnej. Ponadto, urządzenie oferuje wybór obsługiwanych zakresów ważenia – 1,5/3 kg (z dokładnością 0,5/1 g), 6/15 kg (z dokładnością 2/5 g) oraz 15/30 kg (z dokładnością 5/10 g). Pod tym względem można więc dostosować Cas SW-II do asortymentu firmy czy ogólnie do profilu działalności gospodarczej. Dodatkowo, atutem wagi elektronicznej kas jest działanie zarówno na zasilaniu sieciowym, jak i akumulatorowym bądź bateryjnym (opcja). W drugim przypadku Cas SW-II zagwarantuje nawet 1 000 godzin pracy!

Cas AP-1 15

AP-1 15 jest klasycznym przykładem wagi kalkulacyjnej. Urządzenie marki Cas oferuje nie tylko wykonywanie pomiarów masy, ale także przeliczanie wyników na kwotę do zapłaty. Taka waga sprawdzi się więc doskonale m.in. w różnego rodzaju sklepach oraz lokalach gastronomicznych. Trzeba jednak pamiętać, że w modelu AP-1 15 nie ma możliwości wyboru wariantu zakresów ważenia. Dostępne jest tylko to, co w standardzie, czyli tryb pracy 6/15 kg z dokładnością 2/5 g. Jednak z drugiej strony, waga elektroniczna Cas występuje w 2 wersjach technologicznych: AP-1 15 MX (z 5 klawiszami szybkiego dostępu) lub AP-1 15EX (z 28 klawiszami szybkiego dostępu). Co więcej, urządzenie wyposażono w popularne złącze komunikacyjne RS-232. Pozwala ono na proste podłączenie wagi do komputera lub kasy fiskalnej.

Cas CL5500

CL5500 jest zdecydowanie najbardziej zaawansowaną technicznie wagą w naszym zestawieniu. Nie powinno to nikogo dziwić – mowa przecież o urządzeniu ważąco-etykietującym. Tak, model CL5500 posiada wbudowany mechanizm termiczny, który umożliwia szybkie wystawianie wydruków z informacjami o towarach (np. nazwami, składem, ceną do zapłaty, ceną za kilogram). A to nie koniec udogodnień dla użytkowników. Waga etykietująca Cas pozwala także na zaprogramowanie 10 000 pozycji towarowych oraz mnóstwa skrótów klawiszowych (96). Co więcej, urządzenie wyposażono w 3 różne porty komunikacyjne: Ethernet, USB, RS-232. Tę wagę da się więc podłączyć nie tylko do komputera, ale też do całej sieci LAN w przedsiębiorstwie. Ponadto, Cas CL5500 może nawet współpracować bezpośrednio z czytnikiem kodów kreskowych.

 

Na koniec zachęcamy też do sprawdzenia, jak prezentują się wagi elektroniczne Cas w sklepie PCKF.pl.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *