Przedsiębiorco, co powiesz na drukarkę fiskalną online… w wersji mobilnej?

Przenośna drukarka fiskalna Novitus Deon Online

Nieraz pewne aspekty wyboru urządzenia rejestrującego są jasne. Na przykład, dla danej działalności handlowej bądź usługowej oczywistością staje się konieczność nabycia mobilnej technologii sprzedaży. Jednak ten fakt niekoniecznie rozwiewa wszelkie wątpliwości, bowiem podobnych rozwiązań jest na rynku naprawdę dużo. Co więcej, mowa nie tylko o kasach rejestrujących online. Obecnie znajdziemy również drukarki fiskalne, zapewniające internetową komunikację z CRK oraz posiadające cechy modelu przenośnego – a oto przykłady.

Temo Online – kompaktowa drukarka fiskalna od Posnet

Pewnych rzeczy upływ czasu nie zmienił. Przywołując taki model, jak Posnet Temo Online – nadal mówimy o najmniejszej drukarce fiskalnej na rynku, gwarantującej internetową współpracę z Centralnym Repozytorium Kas. Aby to zwizualizować, wystarczy wspomnieć, że obudowa urządzenia zamyka się w wymiarach 128 x 46 x 86 mm, zaś waga technologii wynosi zaledwie 360 g i to już razem z zainstalowaną rolką papieru termicznego. Mając na uwadze też ergonomię i solidne wykonanie konstrukcji, trzeba przyznać, że Posnet Temo Online posiada cechy wręcz idealnie mobilne. Świetnie nadaje się do pracy w terenie, transportu, przechowywania (w kieszeniach kurtki, damskiej torebce, samochodowym schowku) i tym bardziej – do stacjonarnej obsługi klientów, zwłaszcza na bardzo małym stanowisku sprzedaży.

Bo jednak konstrukcja w drukarce fiskalnej online od Posnet to nie wszystko. Pomimo tak małych gabarytów – urządzenie jest w stanie wiele zaoferować. Przede wszystkim pozwala obsłużyć do 100 000 precyzyjnie opisanych pozycji bazy towarowej, zdefiniowanej w oprogramowaniu sprzedażowym. Zastosowany mechanizm drukujący Seiko zapewnia nie tylko szybkie wystawianie dokumentów. Oprócz tego zapewnia bezproblemową instalację materiałów eksploatacyjnych i możliwość umieszczania na paragonach takich elementów, jak kod kreskowy, skonfigurowana wcześniej grafika czy NIP nabywcy. Ponadto, oferuje przewodową (USB) lub bezprzewodową (po zastosowaniu opcjonalnego modułu Wi-Fi) transmisję danych do CRK i całkiem długą pracę na zasilaniu bateryjnym, jak na tego typu urządzenia. Dodatkowo, w celu uzupełnienia energii akumulatora można skorzystać z ładowarki samochodowej.

Deon Online – wydajna drukarka rejestrująca od Novitus

Choć model ten charakteryzuje się większymi wymiarami, wciąż jednak zachowuje sylwetkę typową dla przenośnych urządzeń rejestrujących. Sylwetkę – dodajmy – niezwykle poręczną i charakteryzującą się atrakcyjnym wzornictwem, które niejednokrotnie zostało docenione czy wręcz wyróżnione. Na estetykę drukarki fiskalnej Novitus Deon Online składają się zresztą rozwiązania, które mają także swój wymiar praktyczny. Mowa więc nie tylko o solidnej obudowie, wytrzymałej na różne warunki pracy. Do tego dochodzą 2 graficzne, przejrzyste ekrany LCD oraz rozbudowana klawiatura – podświetlana i pokryta silikonem, zapewniającym ochronę np. przed deszczem i wnikaniem brudu.

No właśnie, rozbudowana, gdyż mówimy o pełnej, alfanumerycznej klawiaturze, jaką kojarzymy raczej z kasami fiskalnymi. Pod tym względem Deon Online wyróżnia się, a zarazem jest naprawdę wygodną w użyciu drukarką fiskalną, także podczas pracy w terenie (np. znacznie ułatwia dostęp do takich funkcji, jak wystawienie raportu dobowego lub miesięcznego). Ponadto, urządzenie nadaje się świetnie do systemu sprzedaży, choćby dzięki różnorodnym interfejsom – RS-232, Ethernet, USB – które można rozbudować o dodatkowe opcje bezprzewodowe (Bluetooth, WiFi). A poza tym cóż, model marki Novitus pozwoli na obsługę bazy towarowej (zdefiniowanej w programie sprzedażowym) liczącej nawet milion pozycji PLU. Razem z prostym w obsłudze mechanizmem drukującym, solidnymi podzespołami i działaniem w oparciu o system Linux i całkiem wydajnym akumulatorem, drukarka fiskalna idealnie sprawdza się w przedsiębiorstwach stacjonarnych oraz mobilnych. To miara udanego projektu i uniwersalności opisanych technologii sprzedaży, nie zaś ich ograniczonych możliwości w każdym środowisku pracy.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *