Co warto wiedzieć, aby wybrać dobrą drukarkę etykiet?

Jaka drukarka etykiet dla firmy

Każde urządzenie elektroniczne, które można wdrożyć w przedsiębiorstwie, ma swoje cechy charakterystyczne. Podobnie jest oczywiście w przypadku produkowanych współcześnie drukarek etykiet. W związku z tym, które parametry i funkcje tych urządzeń należy uwzględnić, aby wybrać najlepsze rozwiązanie technologiczne dla biznesu?

Rodzaj i parametry mechanizmu drukującego

W dzisiejszych drukarkach etykiet występują najczęściej 2 rodzaje mechanizmów drukujących – termiczne oraz termotransferowe. Wybór odpowiedniego typu technologii powinien być uzależniony od potrzeb konkretnej działalności i oczekiwań przedsiębiorcy. Etykiety wystawiane przy użyciu mechanizmu termotransferowe będą się charakteryzowały większą trwałością. Trzeba jednak się liczyć z tym, że urządzenie wyposażone w taką technologię może być nieco droższe. Z kolei wydruk termiczny to standardowe rozwiązanie, które oferuje dziś większość modeli.

Przy wyborze właściwego urządzenia znaczenie mają też parametry konkretnych mechanizmów drukujących. Poszczególne modele mogą się bowiem różnić nie tylko szybkością pracy, ale także szerokością i długością wystawianych etykiet, sposobem instalacji materiałów eksploatacyjnych czy rozdzielczością wydruku. Co więcej, w niektórych przypadkach istotne będą czujniki urządzenia, które informują np. o otwartej pokrywie lub końcu taśmy barwiącej.

Połączenie drukarki z innymi urządzeniami

Praktyka pokazuje, że żadna drukarka etykiet nie funkcjonuje w konkretnej działalności samodzielnie. Aby w pełni wykorzystać potencjał omawianej tu technologii, niezbędne okazuje się połączenie takiego urządzenia z komputerem lub terminalem komputerowym POS. A do tego potrzebne są odpowiednie interfejsy komunikacyjne. W prostszych modelach będą to popularne złącza, np. USB lub RS-232. Bardziej zaawansowane drukarki etykiet zaoferują również współpracę przy zastosowaniu portu sieciowego LAN (Ethernet). Natomiast najnowocześniejsze urządzenia pozwolą na wymianę danych z komputerem za pomocą bezprzewodowych modułów komunikacyjnych, m.in. Bluetooth albo Wi-Fi.

Zawartość wystawianych etykiet

Zawartość etykiet, które są wystawiane przy użyciu prezentowanych tu drukarek, większości osób kojarzy się przede wszystkim z kodami kreskowymi. Nie oznacza to jednak, że na wydrukach nie można umieszczać niczego więcej. Większość dostępnych współcześnie urządzeń może bowiem emitować etykiety z różnorodnymi tekstami oraz grafikami. Dzięki temu użytkownicy tych technologii mogą dostosować zawartość wydruków do bieżących potrzeb. Jednakże, w tym przypadku warto pamiętać, że na zarządzanie treścią etykiet pozwalają programy dostarczane przed producentów poszczególnych modeli. Dobrym pomysłem jest więc sprawdzenie, jakiego rodzaju narzędzia informatyczne można stosować przy obsłudze konkretnej drukarki.

 

Duże zróżnicowanie dzisiejszych drukarek etykiet nie podlega chyba dyskusji. I jest to oczywiście szansa dla przedsiębiorcy, który może dzięki temu wdrożyć najlepsze urządzenie dla swojego biznesu. Aby zapoznać się z popularnymi modelami, warto sprawdzić drukarki etykiet w sklepie pckf.pl.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *