Wydajna drukarka fiskalna o kompaktowej konstrukcji. Oto Posnet Trio!

fiskalny-waw-pl-artykul-trio

Dzisiaj odpowiemy na pytania dotyczące Posnet Trio, które są często zadawane przez osoby śledzące nowinki z branży fiskalnej. Wspomniane urządzenie to nowość na rynku technologii sprzedaży, więc ten wpis można także potraktować jako recenzję lub omówienie premierowego modelu. A pisać jest o czym, ponieważ drukarka Posnet Trio, pomimo kompaktowej konstrukcji, została wyposażona w szereg przydatnych funkcji.

Jak działa w systemie sprzedaży?

Każda drukarka fiskalna zyskuje pełnię możliwości dopiero w systemie sprzedaży – mniejszym lub większym. Jest to związane m.in. z tym, że wspomniane urządzenie musi współpracować z jednostką centralną, na której zainstalowano oprogramowanie do zarządzania handlem. W związku z tym, pierwszym pytaniem, wymagającym odpowiedzi, jest: Jak Posnet Trio radzi sobie w rozwiązaniu systemowym dla firmy?

Podstawowa wersja tej drukarki, pod względem liczy dostępnych interfejsów komunikacyjnych, raczej nie robi wielkiego wrażenia. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że urządzenie posiada gniazdo Posnet Multiport, które pozwala na rozszerzenie standardów wymiany danych, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Okazuje się bowiem, iż model Trio można wzbogacić o złącze RS-232 czy moduł komunikacyjny Bluetooth. W rezultacie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby „stworzyć” drukarkę fiskalną, która będzie współpracowała z kilkoma elementami systemu równocześnie.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że nazwa tego modelu, czyli Trio, odnosi się także do kompatybilnych systemów operacyjnych. Drukarka marki Posnet jest po prostu zgodna z oprogramowaniem Windows, Linux oraz iOS. To duża wszechstronność w kwestii współpracy urządzenia fiskalnego z komputerem, terminalem komputerowym czy tabletem.

Co można w niej rozbudować?

Interfejsy komunikacyjne to nie jedyna rzecz, którą można rozbudować w Posnet Trio. Drukarkę da się również, i to w każdym momencie, wyposażyć w uchwyt montowany w górnej części obudowy. Do czego jednak służy takie rozwiązanie? To proste, model Trio zapewnia kompleksową integrację z tabletem. A jakie płyną z tego korzyści? Połączenie obydwu elementów systemu sprzedaży umożliwia przede wszystkim stworzenie nowoczesnego urządzenia typu POS. Ponadto, wspomniana technologia zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż standardowe rozwiązanie – drukarka fiskalna i komputer działające oddzielnie.

Jakie udogodnienia posiada?

W drukarce fiskalnej Posnet Trio obecnych jest szereg udogodnień, które wpływają na komfort wykonywania obowiązków. Urządzenie posiada przede wszystkim moduł elektronicznej kopii paragonów. To właśnie dzięki wspomnianej technologii model Trio archiwizuje istotne dane w formie cyfrowej – na karcie pamięci microSD. Dodatkowo, drukarka została wyposażona w wydajny i szybki mechanizm termiczny, który wystawia dokumenty z prędkością 30 linii/s oraz zapewnia dziecinnie prostą wymianę rolki papieru. Warto wspomnieć również o tym, że Posnet Trio obsłuży bazę PLU o maksymalnej wielkości 250 000 pozycji. Co za tym idzie, urządzenie sprawdza się przy pracy z wyjątkowo rozbudowanym asortymentem.

Jakie ma gabaryty?

Biorąc pod uwagę wszystkie opcje, które są w dostępne w Posnet Trio, gabaryty tej drukarki naprawdę robią wrażenie. Urządzenie wyróżnia się nie tylko kompaktową konstrukcją, ale także małą wagą. Dzięki temu można je stosować m.in. w punktach handlowych i usługowych, które nie dysponują rozległym stanowiskiem obsługi klientów. Co więcej, model Trio znajduje zastosowanie przy mobilnym prowadzeniu sprzedaży, np. w handlu obwoźnym na bazarach i targowiskach. Duża w tym zasługa wydajnej baterii, która pozwala na wydruk do 60 000 linii tekstu na paragonach i innych dokumentach (gdy zabraknie dostępu do zewnętrznego źródła zasilania).

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *