Czy warto stawiać na drukarki fiskalne?

Prowadzenie ewidencji zgodnie z prawem nie jest dziś wcale trudne. Jeśli nie chcemy się narażać na wysokie kary, wystarczy, że nabędziemy urządzenie fiskalne i będzie rejestrować sprzedaż w oparciu o funkcjonujące przepisy. Zakupione rozwiązanie technologiczne trzeba oczywiście zgłosić do Urzędu Skarbowego i zafiskalizować. Wielu przedsiębiorców zdążyło się już przekonać, że zarządzanie handlem przy użyciu takiego urządzenia jest szybkie i proste. W tym artykule przedstawimy w skrócie zalety posiadania drukarki fiskalnej (to nie to samo co kasa!). Co zaoferuje ona podatnikowi, który zdecyduje się akurat na taki wybór?

Drukarka fiskalna Novitus HD E

Działanie i pojemność drukarek fiskalnych

Drukarki rejestrujące można dziś najczęściej spotkać w przedsiębiorstwach, które zajmują się sprzedażą bardzo dużej liczby produktów lub usług. Jest tak głównie ze względu na fakt, że urządzenia te mogą obsługiwać ogromne bazy towarowej. Minimalną pojemnością w tym przypadku będzie 100 000 PLU. Niemniej, wiele modeli oferuje współpracę z asortymentem o wielkości kilkuset tysięcy pozycji. Rekordową liczbą jest jak do tej pory 1 000 000 PLU.

Warto jednak pamiętać o tym, że drukarka rejestrująca nie umożliwia bezpośredniego definiowania produktów i usług w swojej pamięci (w przeciwieństwie do kasy). Urządzenie tego typu musi współpracować z komputerem. To właśnie w jednostce centralnej konfiguruje się informacje dotyczące asortymentu, a konkretnie – w oprogramowaniu sprzedażowym.

Zobacz ofertę drukarek fiskalnych na PCKF.pl pod tym linkiem.

Jakość a cena

W przypadku drukarek fiskalnych, jakość często idzie w parze z ceną. Kwota, jaką należy zapłacić za urządzenie, zależy oczywiście od wielu czynników. Opisana powyżej baza towarowa to tylko jeden z nich. Istotne są również inne parametry i funkcje: szybkość wydruku, elektroniczna kopia paragonów, możliwość wydruku NIP-u klienta na paragonie itd. Co więcej, nie warto kupować urządzeń produkowanych przez firmy, które nie cieszą się dobrą opinią. Zdecydowanie lepiej postawić na drukarkę uznanej marki, np. Elzab, Posnet czy też Novitus.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *