Do różnych zadań, z funkcją kaso-wagi – czyli 2 ciekawe modele online od Posnet

Posnet Ergo Online i Posnet Neo Online - kasy fiskalne z funkcją kaso-wagi

Producenci urządzeń rejestrujących wyposażają swoje modele w różne ciekawe rozwiązania, mające wyraźnie podwyższyć komfort i efektywność pracy. Jednym z nich z pewnością stała się funkcja kaso-wagi, zaproponowana przez Posnet i wychodząca naprzeciw potrzebom przedsiębiorców korzystającym z technologii do pomiaru masy produktów. I choć wspomniane rozwiązanie nie jest już nowością, to jednak nie traci na praktyczności, a w dodatku pojawia się w modelach współpracujących z CRK. Na przykład kasach fiskalnych Ergo Online i Neo Online.

Funkcja kaso-wagi – na czym polega?

Nierzadko można spotkać się z sytuacją, że urządzenie fiskalne to za mało, aby móc pracować wydajnie i w komfortowych warunkach. Co więcej, zdarza się, że realizacja konkretnych zadań w danym przedsiębiorstwie okazałaby się niemożliwa bez zastosowania odpowiednich, dodatkowych technologii sprzedaży. Takich jak choćby wagi elektroniczne, powszechnie użytkowane w różnych działalnościach – handlowych i usługowych. Dlatego wiele urządzeń rejestrujących oferuje standardy komunikacyjne, pozwalające na wygodne korzystanie z podobnych rozwiązań.

Firma Posnet poszła o krok dalej i zaproponowała w konkretnych modelach funkcję kaso-wagi. Podstawą tego rozwiązania jest specjalnie stworzona w tym celu, dedykowana szalka ważąca DS1. To akcesorium o kompaktowych wymiarach, solidnej konstrukcji i wzornictwie wpisującym się w wizualny styl takich kas fiskalnych, jak Posnet Ergo Online czy Posnet Neo Online. Dzięki zgrabnej, ergonomicznej integracji szalki z danym urządzeniem rejestrującym przedsiębiorca zyskuje maksimum komfortu w ramach działań związanych z ważeniem różnych produktów – lżejszych i nieco cięższych. Korzystanie z takich opcji, jak zerowanie bądź tarowanie, odbywa się za pomocą klawiatury kasy. W dodatku, na wyświetlaczu kasy automatycznie pojawiają się wyniki pomiaru masy, co pozwoliło jeszcze bardziej uprościć konstrukcję samego akcesorium. Trzeba bowiem zaznaczyć, że urządzenie rejestrujące zintegrowane z szalką ważącą, nawet po takim połączeniu zajmuje bardzo mało miejsca, także na stanowisku pracy o dość ograniczonej przestrzeni. W rezultacie, rozwiązanie to sprawdza się też w trybie mobilnym (mowa np. o handlu obwoźnym).

Stacjonarnie i mobilnie – różne modele Posnet z funkcją kaso-wagi

A skoro już została wspomniana kwestia trybu pracy, warto zwrócić uwagę na kasy fiskalne online od Posnet, które oferują zarówno internetową komunikację z CRK, jak i funkcję kaso-wagi. Wśród nich znajdziemy urządzenia idealne do mobilnego wykonywania obowiązków, jak i technologie znakomicie usprawniające prowadzenie sprzedaży nawet w najbardziej wymagających punktach handlowych oraz usługowych.

O charakterze przenośnej kasy fiskalnej w modelu Ergo Online świadczą już jego gabaryty. To kompaktowe, poręczne urządzenie, które świetnie sprawdza się podczas pracy w terenie. Z uwagi na solidną, dobrze spasowaną obudowę, wykazuje też dużą wytrzymałość na intensywną eksploatację i często transport. Ale dobrze wykonana konstrukcja, małe gabaryty i elegancki design to nie jedyne atuty kasy Ergo Online. Model od Posnet równie atrakcyjnie prezentuje się pod względem dostępnych funkcjonalności. Zwłaszcza, że o ich zakresie – np. pojemności bazy towarowej czy zastosowanych standardach komunikacyjnych – zdecyduje sam użytkownik. I co więcej, może to również zrobić na późniejszych etapach prowadzenia działalności, kiedy zajdzie faktyczna potrzeba wykorzystania dodatkowych pozycji PLU czy opcji połączeń bezprzewodowych. Warto też wspomnieć o dodatkowych, korzystnych opcjach, jak wydajny akumulator, programowalne przyciski klawiatury czy prosty w obsłudze mechanizm drukujący.

Zdecydowanym przeciwieństwem powyższego modelu jest kasa fiskalna Posnet Neo Online. To stacjonarne urządzenie rejestrujące w pełni tego słowa znaczeniu. Głównie z uwagi na zdecydowanie większe gabaryty. Ale co ważne – charakterystyka konstrukcji absolutnie nie wpływa negatywnie na tak ważny aspekt, jak wygoda obsługi. Wręcz przeciwnie: Neo Online posiada 2 czytelne wyświetlacze LCD (dla operatora i klienta) oraz bardzo rozbudowaną klawiaturę. Ta ostatnia pozwala na zdefiniowanie aż ponad 100 własnych skrótów, przeznaczonych dla popularnych w ofercie produktów lub usług czy ważnych, często wywoływanych funkcji kasy. Model od Posnet dysponuje łatwym w użyciu, wydajnym mechanizmem drukującym, wystawiającym także paragony z NIP-em nabywcy oraz dokumenty niefiskalne. W przypadku tej kasy trzeba też wspomnieć o możliwości wyboru pokaźnej bazy towarowej (30 lub 60 tysięcy PLU) oraz szerokich standardach komunikacyjnych. Dzięki nim, współpracując z licznymi urządzeniami peryferyjnymi jednocześnie, Neo Online potrafi stać się prawdziwym centrum dowodzenia w systemie sprzedaży punktu handlowego bądź usługowego.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *