Informacje o kasach fiskalnych w 2018 roku

Informacje o kasach fiskalnych 2018

Już za kilka miesięcy, a konkretnie na początku 2018 roku, dojdzie do dużych zmian w sposobie rejestrowania obrotu. Obecne urządzenia fiskalne, które służą przedsiębiorcom do prowadzenia ewidencji, zaczną być wtedy stopniowo zastępowane przez kasy i drukarki działające w trybie online. Konsekwencje z tym związane będą odczuwalne zwłaszcza dla polskich podatników. Niemniej, zmiany w przepisach fiskalnych odczują także krajowi konsumenci.

Przepisy dotyczące systemu kas online

Ostateczny kształt regulacji prawnych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku, będzie znany dopiero w przyszłości. Na chwilę obecną możemy pisać jedynie na podstawie tego, co zawiera projekt Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów. A mówi on m.in. o tym, że od przyszłego roku w Polsce zacznie obowiązywać system kas fiskalnych online. Będzie to zupełnie nowe rozwiązanie prawne i technologiczne, które unowocześni obrót gospodarczy w naszym kraju. W jaki sposób? Przede wszystkim za sprawą nowych urządzeń rejestrujących.

Kasy fiskalne, które w 2018 roku zaczną się pojawiać na polskim rynku, będą już pracowały w trybie online. W praktyce ma to polegać na tym, że wspomniane urządzenia zostaną na stałe podłączone do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów – za pomocą łącza internetowego. W rezultacie, od 2018 roku kasy fiskalne będą przesyłały mnóstwo informacji do serwerów nadzorowanych przez MF. A to nie jedyna, „online’owa” zmiana w sposobie działania. Nowe urządzenia zaoferują bowiem wystawianie e-paragonów fiskalnych, które następnie będzie można przesyłać klientom. Na życzenie nabywców, za pośrednictwem specjalnego systemu dystrybucji elektronicznych dokumentów.

Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi wiadomościami na temat kas fiskalnych w 2018 roku, kliknij tu.

Urządzenia gotowe na 2018 rok

Już dziś wiadomo, że zmiany w przepisach fiskalnych nie tylko wpłyną na to, jak w przyszłości podatnicy będą prowadzili ewidencję, ale także zobligują przedsiębiorców do wymiany kas rejestrujących. Urządzenia stosowane obecnie po prostu nie spełnią wszystkich wymogów systemu online. Szczegółowe regulacje w tej sprawie również poznamy w przyszłości. Pomimo tego, że ostatni projekt Rozporządzenia definiuje tę kwestię, cały proces wymiany kas fiskalnych nadal budzi pewne wątpliwości. Dlatego nie wiadomo jeszcze, jak ostatecznie będą wyglądały przepisy przygotowywane przez ustawodawcę.

Istnieje jednak sposób na to, aby przygotować się wcześniej do zmian w polskim systemie fiskalizacji. A przy okazji uniknąć konieczności wymiany kasy rejestrującej w 2018 roku lub w latach późniejszych. Tym sposobem jest jedno z urządzeń fiskalnych, które posiada certyfikat Online Ready. Modele tego typu są obecnie tworzone przez uznanych, krajowych producentów technologii sprzedaży. Natomiast ich głównym atutem jest to, że w przyszłości zaoferują one zmodernizowanie swojej funkcjonalności.

Chcesz sprawdzić, jakie kasy fiskalne są już przygotowane na wprowadzenie w Polsce systemu online? Kliknij tu.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *