Farex i-Ergos 3050, czyli optymalne rozwiązania w nowej kasie fiskalnej

kasa fiskalna Farex i-Ergos 3050

Za nowoczesnością technologii sprzedaży nierzadko idzie odpowiednio wysoka cena. Z kolei, obcięcie kosztów związanych z zakupem urządzenia fiskalnego często oznacza również cięcia w parametrach użytkowych czy oferowanych funkcjach. Jednak zasada ta, choć wydaje się logiczna, ma swoje wyjątki. Do takich należy zaliczyć nową kasę rejestrującą marki Farex – i-Ergos 3050. Dlaczego? Przyjrzyjmy się jej wspólnie.

Można powiedzieć, że firma Farex jest znana z polityki „złotego środka”. Dostarcza przedsiębiorcom solidne i praktyczne urządzenia fiskalne za niewygórowaną cenę. Podobnie jest z nową kasą rejestrującą i-Ergos 3050, odpowiadającą na kluczowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności handlowej – takie jak obsługa klientów, sprawny przebieg transakcji, współpraca z elementami peryferyjnymi, zarządzanie pracą personelu czy realizacja fiskalnych wymogów.

O przepisach, wydatkach i zarządzaniu danymi

Najciekawsze jest to, że korzyści w tych 3 obszarach jest w stanie przynieść jedno technologiczne rozwiązanie. Jakie? Elektroniczna kopia paragonów. Farex i-Ergos 3050 to kasa, która zapisuje informacje o zarejestrowanych transakcjach w formie cyfrowej. Dzięki temu nie wymaga stosowania drugiej rolki do wydruku kopii. W rezultacie, znika konieczność gromadzenia licznej, papierowej dokumentacji – na dodatek, w szczególnych warunkach, zapewniających czytelność danych przez kolejne lata. Praca urządzenia z wykorzystaniem tylko jednej rolki oznacza też obniżenie kosztów związanych z materiałami eksploatacyjnymi. Tymczasem informacje w formie elektronicznej daje się w łatwy sposób zarchiwizować na komputerze, płycie DVD, pendrivie lub dysku zewnętrznym. Dlatego funkcja ta wydaje się szczególnie atrakcyjna i w zasadzie wyznacza standardy nowoczesnych technologii sprzedaży.

kasa fiskalna Farex i-Ergos 3050

O obsłudze klientów i sprawnym przebiegu transakcji

Rozwiązania podobne i pozornie nieistotne potrafią zadecydować o komforcie w tych 2 aspektach. Przykład? Kasa fiskalna i-Ergos 3050 posiada 2 przejrzyste wyświetlacze zapewniające – zarówno sprzedawcy, jak i klientom – stały dostęp do wszystkich informacji o trwającej sprzedaży. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w ergonomiczną klawiaturę z 20 przyciskami funkcyjnymi. Przedsiębiorca może ich użyć do zdefiniowania własnych skrótów klawiszowych dla konkretnych towarów i usług albo istotnych opcji (np. wykonania raportu dobowego lub miesięcznego). Co więcej? Mechanizm drukujący, oprócz faktu korzystania z tylko 1 rolki, został stworzony na zasadzie „wrzuć i pracuj”, popularnej w dzisiejszych technologiach sprzedaży. Dzięki temu instalacja materiałów jest bardzo prosta i zajmuje tylko chwilę. To duże udogodnienie, jeśli chodzi o sprawność przebiegu transakcji i obsługę klientów.

Zarządzanie asortymentem, systemem sprzedaży i pracą personelu

Jakie zalety i-Ergos 3050 można jeszcze uwzględnić? Na przykład fakt możliwości zaprogramowania bazy towarowej rzędu 5000 PLU, co sprawia, że kasa odnajduje się zarówno w mniejszych, jak i średnich przedsiębiorstwach. Tu zresztą kolejny raz dochodzi dbałość o prawidłową realizację obowiązków fiskalnych, tym razem mówiących o jednoznacznej identyfikacji całego asortymentu. Model marki Farex pozwala na precyzyjne opisanie wszystkich elementów oferty, praktycznie bez konieczności stosowania skrótów. Ponadto, kasa została wyposażona w interfejsy umożliwiające płynną współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi: szufladą na pieniądze, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną lub komputerem. Co więcej, i-Ergos 3050 ułatwia konfigurację nie tylko systemu sprzedaży, ale też uprawnień dla profilów kilku pracowników.

 

Gdy to wszystko już wymienimy, okaże się, że chociaż może Farex i-Ergos 3050 nie sypie innowacjami jak z rękawa, to jednak oferuje korzystne standardy pracy i parametry użytkowe dla niejednego przedsiębiorstwa. Jeśli spełnią one oczekiwania prowadzonej działalności handlowej, kasa fiskalna stanie się idealnym rozwiązaniem i w dodatku niedrogim.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *