Z większą bazą PLU – oto Farex Bursztyn Plus!

fiskalny-waw-pl-kasa-fiskalna-farex-bursztyn-plus

Farex Bursztyn to jedna z najszerzej rozpowszechnionych i najlepiej znanych kas fiskalnych w Polsce. Popularność tego urządzenia wzięła się z kilku powodów. Z pewnością wpłynęły na to 3 kwestie: prostota obsługi, niska cena oraz wiele przydatnych rozwiązań technologicznych. Czy na podobny sukces może liczyć nowa wersja wspomnianej kasy fiskalnej, czyli Farex Bursztyn Plus?

Większa baza towarowa

W porównaniu z modelem Bursztyn, w nowej kasie fiskalnej marki Farex zwiększono bardzo istotny parametr użytkowy. Mowa oczywiście o pojemności bazy towarowej. Na chwilę obecną podatnicy, którzy zdecydują się na zakup tego urządzenia, będą mogli zaprogramować nawet do 5 000 pozycji PLU. Co za tym idzie, model Bursztyn Plus sprawdzi się podczas pracy z małym bądź średnim asortymentem. Dodatkowo, zmianie uległa maksymalna długość nazwy produktu bądź usługi. Teraz można skorzystać z 24 znaków (wcześniej limit wynosił 18).

Dodatkowy port komunikacyjny

Kasa fiskalna Farex Bursztyn Plus została wyposażona w 2 interfejsy komunikacyjne – RS-232 oraz port służący do podłączenia szuflady kasjerskiej. Jak widać, w porównaniu z poprzednią wersją tego modelu, w tej kwestii również mamy do czynienia z dodatkowymi możliwościami. Bursztyn (ten bez „plusa”) oferował bowiem współpracę tylko z 1 urządzeniem elektronicznym w tym samym czasie. Natomiast nowa wersja uznanego modelu może się bez problemu komunikować z 2 rozwiązaniami peryferyjnymi dla handlu równocześnie. Warto również wspomnieć, o jakie urządzenia konkretnie chodzi. Poza komputerem (stacjonarnym, laptopem) bądź terminalem komputerowym, Farex Bursztyn Plus może również współpracować z wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych oraz szufladą na pieniądze.

Obsługa kasy fiskalnej Bursztyn Plus

We wstępie wspomnieliśmy o tym, że kasa fiskalna Farex Bursztyn zyskała uznanie m.in. za sprawą swojej funkcjonalności oraz prostoty obsługi. I wiele wskazuje na to, iż odświeżona wersja urządzenia również zasłuży sobie na podobną opinię. W obydwu kasach zastosowano bowiem niemal identyczne rozwiązania – podświetlane, czytelne ekrany LCD (klienta i kasjera), wytrzymały mechanizm drukujący, wydajny akumulator oraz klawiaturę z programowalnymi przyciskami (8 skrótów klawiszowych).

Do handlu stacjonarnego lub mobilnego

Na koniec warto jeszcze odpowiedzieć na pytanie, w jakiego rodzaju firmach Farex Bursztyn Plus sprawdzi się najlepiej? Z pewnością nie będą to przedsiębiorstwa, które potrzebują zaawansowanych technicznie i rozbudowanych urządzeń rejestrujących. Kasa marki Farex jest po prostu propozycją dla małej bądź średniej działalności gospodarczej. W szczególności dla biznesu, w którym nie ma konieczności wystawiania setek paragonów każdego dnia.

Osobną kwestią jest to, że Farex Bursztyn Plus znajdzie zastosowanie zarówno w handlu stacjonarnym, jak i przy prowadzeniu sprzedaży obwoźnej na targowiskach bądź z dojazdem bezpośrednio do klienta. W obydwu przypadkach dużym udogodnieniem będą niewielkie gabaryty tej kasy fiskalnej.

 

Wszystkich czytelników, którzy chcieliby sprawdzić specyfikację techniczną Farex Bursztyn Plus, jak również zapoznać się ze szczegółowym opisem urządzenia, zapraszam tutaj. Z niecierpliwością czekam również na Wasze opinie na temat tej kasy fiskalnej 😉

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *