Jakie rozwiązania zastosowano w nowej kasie fiskalnej Emar?

Nowa kasa fiskalna marki Emar

Niedawno z oferty dealerów technologii sprzedaży zniknęła kasa fiskalna Emar Solo Bis. Dla fanów marki nie powinna to jednak być zła wiadomość, gdyż polski producent po prostu zastąpił wspomniane urządzenie kolejnym, znacznie nowocześniejszym modelem. Emar Nova, bo o tej kasie fiskalnej mowa, pozwala na obsługę całkiem sporej bazy PLU oraz zapewnia płynną współpracę z różnymi elementami systemu sprzedaży (również bezprzewodową). Co jeszcze ma do zaoferowania to urządzenie?

Wydruk i kopia paragonów fiskalnych

Emar Nova jest jednorolkowym urządzeniem rejestrującym. Innymi słowy, podczas pracy ta kasa fiskalna wykorzystuje tylko jedną rolkę papieru termicznego – służącą do wystawiania m.in. paragonów oraz raportów dobowych i miesięcznych. Natomiast sam materiał eksploatacyjny może mieć maksymalnie długość 30 m i szerokość 57 mm. Ponadto, warto podkreślić, że w przypadku Emar Nova mamy do czynienia z prostą wymianą rolki papieru. Czynność ta nie sprawi problemu nawet początkującym użytkownikom urządzeń rejestrujących.

W dzisiejszych czasach nowości na rynku fiskalnym w zdecydowanej większości oferują już przechowywanie kopii paragonów w formie elektronicznej. Podobnie jest w przypadku kasy Emar Nova. Urządzenie w standardzie zapisuje dane na pojemnej karcie pamięci SD. Co więcej, przy zamawianiu tego modelu można się zdecydować na dodatkowy nośnik microSD, który posłuży do wykonywania backupu cyfrowej dokumentacji.

2 x RS-232, USB i opcjonalne Wi-Fi

Pomimo tego, że Emar Nova to stosunkowo niewielka kasa fiskalna, poradzi sobie ona także podczas pracy w systemie sprzedaży. I wcale nie chodzi o rozwiązania tego typu dla najmniejszych działalności gospodarczych. Model Nova spokojnie znajdzie zastosowanie również w średniej wielkości przedsiębiorstwach. Wszystko za sprawą tego, że kasa została wyposażona w 2 złącza komunikacyjne RS-232 oraz port USB. Emar Nova może więc współpracować np. z komputerem, wagą elektroniczną oraz czytnikiem kodów kreskowych. Bardzo dużą zaletą tego urządzenia jest jednak to, że można go wyposażyć w moduł Wi-Fi. Wtedy kasa zaoferuje nie tylko bezprzewodową komunikację z komputerem, ale także przesyłanie danych na 3 zdefiniowane adresy e-mail. Informacje te mogą dotyczyć m.in. raportów wykonywanych przy pomocy urządzenia marki Emar.

Zarządzanie bazą towarową

Zarządzanie bazą towarową to bardzo ważna kwestia w przypadku każdego urządzenia rejestrującego. Przedsiębiorca jest przecież zobligowany do precyzyjnego identyfikowania wszystkich produktów i usług, które sprzedaje. Jakie parametry techniczne, związane z bazą PLU, oferuje kasa Emar Nova? Przede wszystkim skonfigurowanie nawet do 8 000 pozycji towarowych, które mogą mieć nazwy o maksymalnej długości 42 znaków. Co za tym idzie, ta kasa poradzi sobie nawet ze średniej wielkości asortymentem. Dodatkowo, urządzenie pozwala na zaprogramowanie 10 kasjerów oraz 20 narzutów/rabatów.

 

Jakie odczucia budzi w Was nowa kasa fiskalna od Emar? Może ktoś zdążył już zainstalować to urządzenie w swojej firmie? Komentujcie! 😉

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *