Kasy fiskalne do pracy w terenie

Wielu z nas przywykło do widoku kas fiskalnych w punktach handlowo-usługowych. Musi z nich bowiem korzystać wiele rodzajów działalności. Niemniej, rzeczywistość zmieniająca się na naszych oczach sprawiła, że coraz więcej firm prowadzi sprzedaż obwoźną lub z dojazdem do klienta. W związku z tym, duże i ciężkie urządzenia fiskalne mogłyby sprawiać trudności w przewożeniu. Nic więc dziwnego, że w ofercie większości producentów technologii sprzedaży znajdują się małe i lekkie kasy fiskalne. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się podczas pracy w terenie.

Elzab K10 - kasa fiskalna do pracy w terenie

Niewielkie gabaryty i mała waga

Pojęcia takie jak „małe” i „lekkie” bywają względne, więc warto to nieco bardziej zobrazować. Mobilne kasy fiskalne mogą się pochwalić wymiarami, które w niewielkim stopniu odbiegają od gabarytów popularnych urządzeń mobilnych – smartfonów. Dzięki temu można je bez problemu przenosić w plecaku lub torebce, a także przewozić w schowku samochodowym. Dodatkowo, za sprawą wagi wyraźnie poniżej 1 kilograma, ich transport nie jest męczący. Na komfort pracy wpływa również ergonomiczna konstrukcja.

Dodatkowy akumulator

Zasilanie kasy fiskalnej podczas sprzedaży w terenie do poważne wyzwanie. Nie każde urządzenie mu sprosta. Dlatego w przypadku technologii mobilnej można zastosować dodatkowy, wymienny akumulator. Dzięki temu użytkownik kasy nie musi się przejmować tym, że ewentualny brak zewnętrznego źródła zasilania uniemożliwi mu pracę. Odrębną kwestią jest oczywiście wydajność akumulatorów. W przypadku kas mobilnych jest ona zazwyczaj bardzo duża.

Przydatne linki

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiedz nam, że nie jesteś robotem: *